Aliziejaus laukai alėja. Žinotini faktai.

eliziejaus lauku aleja

Champs-Élysées gatvė (Eliziejaus laukų alėja) buvo suprojektuota 1667 m. kaip dalis Tuileries sodų plėtros. Pavadinimas Champs-Élysées kilęs iš graikų mitologijos ir reiškia „Eliziejaus laukai“ – tai buvo palaimos ir laimės vieta. Per šimtmečius ši gatvė išsivystė ir tapo prestižiniu Paryžiaus simboliu, ypač po to, kai 1806 m. Napoleonas pradėjo statyti Triumfo arką.
Architektūra ir lankytinos vietos
-Arc de Triomphe: Triumfo arka yra vienas iš įspūdingiausių monumentų Paryžiuje. Ji buvo pastatyta pagerbiant Napoleono armijos pergales. Lankytojų laukia galimybė užlipti į viršų ir pasigrožėti nuostabiais miesto vaizdais.
-Place de la Concorde: Kitas svarbus taškas yra Place de la Concorde – viena didžiausių ir garsiausių aikščių Paryžiuje. Čia stovi Luxoro obeliskas, kilęs iš Egipto.
-Grand Palais ir Petit Palais: Šie du nuostabūs rūmai yra kultūros ir meno centrai. Grand Palais dažnai vyksta didžiulės parodos ir renginiai, o Petit Palais yra miesto dailės muziejus.
-Lido de Paris: Jei ieškote pramogų, Lido kabaretas yra garsus dėl savo prabangos ir puikių pasirodymų. Tai unikali patirtis, kuri atspindi Paryžiaus naktinio gyvenimo spindesį.
Parduotuvės ir restoranai
Champs-Élysées yra tikras pirkėjų rojus. Čia rasite daugybę prabangių parduotuvių, tokių kaip Louis Vuitton, Cartier ir Guerlain. Taip pat yra daugybė tarptautinių ir prancūziškų prekės ženklų parduotuvių, kuriose galite rasti visko nuo mados iki technologijų.
Restoranų įvairovė yra įspūdinga – nuo greito maisto vietų iki Michelin žvaigždutėmis apdovanotų restoranų. Jei norite tikros prancūziškos patirties, apsilankykite „L’Atelier de Joël Robuchon“ arba „Le Fouquet’s“.
Patarimai lankytojams.
Laikas apsilankyti: Champs-Élysées yra gyva visą parą, tačiau geriausias laikas apsilankyti yra vakare, kai šviesos ir šventinė atmosfera sukuria nepakartojamą įspūdį.
Šventės ir renginiai: Gatvė dažnai tampa pagrindine vieta įvairiems renginiams ir šventėms. Liepos 14-ąją, Prancūzijos nacionalinę dieną, čia vyksta karinis paradas. Gruodžio mėnesį Champs-Élysées yra papuošta šventinėmis šviesomis.
Viešasis transportas: Geriausias būdas pasiekti Champs-Élysées yra metro. Linija 1 turi kelias stoteles šioje gatvėje, įskaitant Franklin D. Roosevelt, George V ir Charles de Gaulle-Étoile.
Pasivaikščiojimas: Leiskite sau laiko tiesiog pasivaikščioti ir mėgautis atmosfera. Kiekvienas žingsnis atneš naujų atradimų ir įspūdžių.
Ką pamatyti Paryžiuje per savaitę skaitykite čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>