Atraskite nuostabiausias Tailando vietas

Tailandas

Tailandas – tai stebuklinga šalis Pietryčių Azijoje, garsėjanti nuostabiais paplūdimiais, turtinga kultūra ir įspūdingomis gamtos vietomis. Keliautojai čia ras tiek modernius miestus, tiek senovinius paminklus, gausias džiungles ir ramias salas. Šis straipsnis padės jums atrasti Tailando stebuklus ir planuoti savo kelionę į šią nuostabią šalį.

Tailandas yra kontrastų šalis, kurioje susipina senovės tradicijos ir modernumas. Šalies sostinė Bangkokas yra žinoma dėl savo dinamiškos atmosferos, o ramios salos ir gamtos parkai siūlo galimybę pabėgti nuo miesto šurmulio. Tailando kultūrinis paveldas atsispindi įspūdinguose šventyklose ir rūmuose, o unikali virtuvė ir svetingi žmonės sukuria ypatingą kelionės patirtį.

Paplūdimiai ir Atostogos

Populiariausius Tailando paplūdimius rasite čia –>

Ko Lanta yra sala pietvakarių Tailando jūroje, garsėjanti savo ramiais paplūdimiais, koralų rifais ir autentiška atmosfera. Tai ideali vieta atsipalaiduoti ir mėgautis tropiniu kraštovaizdžiu. Ko Lanta siūlo ramų poilsį, tobulą nardymą ir naktinį gyvenimą su vietiniais restoranais ir barais.

Pai, įsikūręs kalnuose šiaurėje, yra mažas miestelis, garsėjantis ramumu ir kultūrine įvairove. Čia galima aplankyti krioklius, karštas versmes ir tradicinius kaimus. Pai yra populiari vieta tiek keliautojams, tiek vietiniams, kurie ieško atsipalaidavimo ir nuotykių.

Hua Hin yra pajūrio kurortas Tailando centre, vakaruose. Ši vieta garsėja plačiais paplūdimiais, Karališkojo rūmų kompleksu ir įvairiomis pramogomis, tokiomis kaip golfo laukai ir naktiniai turgūs. Tai populiari vieta tiek vietiniams, tiek turistams.

Ko Kut yra maža sala Tailando šiaurės vakaruose, žinoma dėl ramybės ir nuostabių paplūdimių. Tai ideali vieta tiems, kurie ieško atokios vietos nuo turistų srauto. Salą galima tyrinėti dviračiais, plaukti baidarėmis ar tiesiog mėgautis atogrąžų saule.

Phuketas yra didžiausia Tailando sala, garsėjanti baltomis smėlio paplūdimiais ir aktyviu naktiniu gyvenimu. Čia galima rasti daugybę kurortų, restoranų ir vandens pramogų. Phuketas taip pat yra puiki vieta, norint aplankyti netoliese esančias Phi Phi salas ir Similan salyną.

Ko Samui yra viena populiariausių Tailando salų, garsėjanti gražiais paplūdimiais, vandens pramogomis ir įspūdingais vandens kriokliais. Sala siūlo platų pramogų pasirinkimą, nuo ramių poilsio vietų iki aktyvių vakarėlių zonų.

Khao Sok Nacionalinis Parkas

Gamta ir Nacionaliniai Parkai

Khao Sok Nacionalinis Parkas, įsikūręs pietvakariuose Tailando, yra vienas didžiausių ir seniausių džiunglių rezervatų. Parkas garsėja įspūdingomis krasinėmis uolomis, kristaliniais ežerais ir įvairiomis gyvūnų rūšimis. Čia galima pasimėgauti trekkingu, baidarėmis ir naktiniais siaubo žygiais.

Erawan Nacionalinis Parkas, esantis Kanchanaburi provincijoje, yra garsus savo nuostabiais septynių pakopų vandens kriokliais. Parkas siūlo puikias galimybes pasivaikščioti gamtos takais, maudytis kriokliuose ir mėgautis nepakartojamais gamtos vaizdais.

Phang Nga Bay, esanti Tailando pietryčiuose, netoli Phuketo ir Krabi provincijų, yra žinoma dėl savo įspūdingų krasinių uolų ir lagūnų. „James Bondo sala“ yra viena iš populiariausių vietų šioje įlankoje. Tai puiki vieta plaukioti baidarėmis ir tyrinėti jūros urvus.

Trang provincija, esanti pietuose, garsėja gražiais paplūdimiais ir nuostabiais koralų rifais. Tai rami vietovė, kurioje galima mėgautis nardymu, snorkelingu ir atsipalaiduoti toli nuo turistų minios.

Chiang Rai

Kultūriniai ir Istoriniai Paminklai

Chiang Rai, esanti šiaurės vakaruose, garsėja „Baltųjų šventyklų“ unikaliu architektūriniu stiliumi. Miestas taip pat žinomas dėl įvairių šventyklų, meno ir kultūrinių renginių. Tai puiki vieta norintiems patirti šiaurės Tailando kultūrą.

Ayutthaya, anksčiau buvusi Tailando sostinė, yra senovinis miestas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Čia galima pamatyti istorines šventyklas bei jų griuvėsius, kurios atskleidžia turtingą Tailando istoriją ir kultūrą. Plačiau apie Ajutają

Nakhon Si Thammarat, senovinis miestas esantis Tailando pietuose, garsėjantis įspūdingomis istorinėmis šventyklomis ir kultūrine įvairove. Čia galima pamatyti Wat Phra Mahathat Woramahawihan pagrindinį stūbą ir mėgautis vietine kultūra bei virtuve.

Nakhon Pathom, yra žinomas dėl didžiausio pagrindinio stūbo pasaulyje – Phra Pathom Chedi. Miestas turi istorinį ir religinį svarbumą ir yra lengvai pasiekiamas iš Bangkoko.

Sukhothai, esantis šiaurėje, tai yra pirmoji Tailando sostinė ir turi daugybę puikių šventyklų ir paminklų. Miestas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir siūlo unikalią galimybę pažinti Tailando istoriją.

Bankokas

Miestai ir senovės architektūra

Bangkokas yra šiuometinė Tailando sostinė, garsėjanti savo dinamiška atmosfera, prabanga ir kultūros turtingumu. Čia galima aplankyti Karališkąjį rūmų kompleksą, Wat Pho šventyklą ir pasivaikščioti gatvėmis, kuriose gausu prekeivių, restoranų ir įvairių pramogų vietų.

Chiang Mai, yra miestas esantis Tailando šiaurėje, garsėjantis savo dvasinėmis šventyklomis, kaip Wat Phra Singh ir Wat Chedi Luang. Aplink miestą gausu kalnų ir nuostabių gamtos peizažų, kurie traukia keliautojus.

Nan yra šiaurėje, Tailando provincijoje, garsėjanti kalnų ir džiunglių grožiu. Tai puiki vieta norintiems tyrinėti vietinę kultūrą, pamatyti senovines šventyklas ir mėgautis gamtos stebuklais.

Kanchanaburi miestas yra vakarinėje dalyje, garsėjanti savo istoriniais paminklais, įskaitant „Death Railway“ tiltą. Tai patraukli vieta tiek istorijos mėgėjams, tiek gamtos grožio paieškotojams.

Mae Hong Son, esanti šiaurės vakaruose, greta Mianmaro sienos, garsėja kalnų regiono grožiu ir įvairove. Tai ideali vieta trekkingui per kalnus ir susipažinimui su vietiniais etniniais kaimais.

Lopburi, miestas esantis Tailando  viduryje, garsėja daugybe beždžionių, kurios laisvai bėgioja po miestą. Tai unikali vieta, kurios istorija siekia senovės laikus. Čia galėsite aplankyti istorines šventyklas bei paminklus.

Karališkasis rūmų kompleksas (Bangkokas)

Pilys ir Rūmai

Karališkasis rūmų kompleksas (Bangkokas) yra vienas iš svarbiausių Tailando kultūros paminklų, įsikūręs sostinėje Bankoke. Šis kompleksas, įkurtas XVIII a., yra tradicinių tailandiečių architektūros ir istorijos šedevras, kuriame saugomi karališkosios šeimos artefaktai.

Phra Pathom Chedi (Nakhon Pathom), esantis Nakhon Pathom mieste, yra didžiausias pagrindinis stūbas pasaulyje, siekiantis beveik 120 metrų aukštį. Ši vieta turi didelę religinę ir istorinę svarbą, traukiant piligrimus ir turistus iš viso pasaulio.

Kalnų ir Džiunglių Regionai

Doi Inthanon Nacionalinis Parkas, esantis šiaurės vakaruose, yra aukščiausias Tailando kalnas, garsėjantis nuostabiais kalnų peizažais ir kriokliais. Parkas siūlo puikias galimybes žygiams, paukščių stebėjimui ir natūralios gamtos grožio mėgavimuisi.

Mae Sot, esantis vakaruose, greta Mianmaro sienos, yra miestas, garsėjantis skirtingų tradicijų ir etninių kaimų įvairove. Tai puiki vieta kultūrinių patirčių ieškantiems keliautojams, norintiems susipažinti su vietos kultūra ir gyvenimo būdu.

Khao, esantis Tailando pietuose, garsėja įspūdingais gamtos peizažais ir turtinga flora ir fauna. Tai vieta, kurioje galima pasimėgauti džiunglių takais, nuostabiais kriokliais ir nuotykių pilnomis išvykomis.

Kanchanaburi provincija (kalninė dalis), esanti vakaruose, yra žinoma ne tik dėl savo istorinių paminklų, bet ir dėl kalnų bei džiunglių grožio. Tai puiki vieta tiems, kurie nori mėgautis gamta ir atsipalaiduoti nuo miesto šurmulio.

Tailando salos

Salos ir Salų Archipelagai

Ko Phi Phi salynas, esantis netoli Phuketo, garsėja savo baltomis smėlio paplūdimiais ir turkio spalvos vandenimis. Tai populiari vieta nardymui, snorkelingui ir aktyviam naktiniam gyvenimui.

Ko Tao, esanti Tailando pietuose, yra žinoma kaip viena iš geriausių vietų potyriui. Sala siūlo nuostabius koralų rifus, krištolinį vandį ir atpalaiduojančią atmosferą.

Ko Chang, esanti Tailando šiaurės vakaruose, yra didžiausia ir antra pagal populiarumą sala šalyje. Sala siūlo platus smėlio paplūdimius, nepamirštamas džiungles ir kalnus. Ko Chang yra ideali vieta tiek ramiam tiek aktyviam poilsio būdui.

Ko Samet, esanti netoli Bangkoko, yra populiari savaitgalio pabėgimo vieta tiek turistams, tiek vietiniams. Sala garsėja savo nuostabiais paplūdimiais, krištolo švarumu vandeniu ir naktiniais renginiais.

Chachoengsao

Tradiciškos Kultūros Ir Amatai

Chachoengsao, esantis rytinėje Tailando dalyje, garsėja savo įspūdingomis šventyklomis ir puikiais upių kraštovaizdžiais. Čia galima pamatyti didžiulias skulptūras bei susipažinti su vietine kultūra bei amatais.

Samut Songkhram, esantis vakaruose, garsėja tradicinėmis mediniais namais ir mangrovinių miškų apsuptimi. Tai unikali vieta dėl savo gausių mangrovinių miškų, kurie suteikia namus įvairiems vandens paukščiams ir kitai gyvajai gamtai. Provincija taip pat pasižymi tradicine žvejyba. Dėl to vietiniuose turguose galima rasti šviežių jūros gėrybių. Samut Songkhram yra autentiškas kultūros perlais, tokiais kaip šventyklos ir tradiciniai namai, kuriuose galima pamatyti vietos gyventojų gyvenimo būdą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>