Augalas „PINIGŲ MEDIS” – (Zaminculcas zamiifolia)

Pinigų medis

„PINIGŲ MEDIS”
Vadinamasis „pinigų medis“ (Zaminculcas zamiifolia) – visžalis gumbinis augalas labai dekoratyviais lapais: jie sodriai žali, blizgantys. Stiebai — stori. Kambaryje užauga iki 1-1,5 m aukščio. Auga itin lėtai, naujus lapus išleidžia labai retai. Beje, tikima, jog finansinė sėkmė aplanko tik tada, kai „pinigų medis“ užaugina naujų lapų. O skurstantis augalas pranašauja nepriteklių. Gerai prižiūrimas senesnis augalas netgi žydi.
Požeminė augalo dalis — dideles vandens atsargas gebantis sukaupti gumbas, todėl augalą geriausia laikyti šviesioje vietoje, nepurkšti vandeniu ir jokiu būdu neperlaistyti. Labiausiai tinka kaktusams ir sukulentams skirtos trąšos. Tiesa, tręšti reikia tik nuo balandžio iki rugpjūčio kas dvi savaites. Jei augalas vasaroja lauke, jam tinka ir organinės trąšos.

Žiemą „pinigų medžiui“ palankiausia 16-18° C temperatūra. Gali augti ir vėsesniame kambaryje, svarbu. kad temperatūra nenukristų žemiau 12° C. Vasarą „pinigų medį“ galima drąsiai išnešti į lauką. Jį geriausia laikyti nuo skersvėjų apsaugotame balkone, šviesioje sodo užuovėjoje. „Pinigų medis“ mėgsta šviesą, tik ne tiesioginius saulės spindulius.
Žiemą vazoną su augalu reikėtų statyti kuo arčiau lango jo nereikia specialiai drėkinti. Nedidelį augalą vertėtų kartais nuplauti nestipria dušo srove, nuo didesnio, kurį jau sunku nešioti, dulkes nuvalome drėgna kempinėle. Jei vasarą augalas laikomas sode, dulkes nuplaus lietus. Net vasarą augalą reikia laistyti labai saikingai, o žiemą— ypač retai (kai žemė vazonėlyje visikai išdžiūva, o pabeldus vazoną girdisi skardus garsas). Niekada negalima palikti vandens telkšoti padėkle po vazonu. Verčiau leisti augalui perdžiūti, nei jį perlieti. Perlaistytam ir dėl to pradėjusiam pūti augalui pirmiausia leiskite kaip reikiant išdžiūti, o paskui bandykite gydyti jį silpnu kalio permanganato tirpalu (vanduo turi būti vos rausvas).

PInigų medžio šaknys

Kol augalas jaunas, persodinti jį teks kas metai. Jam reikalingas specialus mišinys: velėninė žemė, lapinė žemė, durpės, smėlis (1 : 1 : 1 : 1). Jei turite, įmaišykite ir gerai perpuvusio komposto. Labai svarbu geras drenažas vazonėlyje, o vazonas turi būti tokio dydžio, kad jame vos tilptų gumbas ir šaknys. Senesnių augalų kasmet persodinti nereikia, pakanka kas pavasarį pakeisti viršutinį žemės sluoksnį. „Pinigų medį“ galima dauginti keliais būdais: dalyti gumbą, įšaknydinti lapą ar stiebo dalį.

Kaip dauginamas pinigų medis

KELETAS ĮDOMIŲ VIDEO:

KAIP PERSODINTI PINIGŲ MEDĮ:

 

KAIP DAUGINTI PINIGŲ MEDĮ:

5 komentarai

  1. Ačiū už patarimus. Turiu didelį „pinigų“ medį. Per 5 metus užaugo, labai daug leidžia atžalų. Jo aukštis jau apie 1, 20 m. Laukiu, gal pražys.

  2. turiu nemaza pinigu medi, bet paskutiniu metu pradejo gelst lapai, stiebai dar laikosi zali, Neperlaistau, vasara patresiau jam skirtomis trasomis. Noreciau suzinot ar cia kokia liga ar sviesos trukumas, ar dar kas….gal bankrotas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>