Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis dulkių siurblį robotą.

Robotas siurblys

Dulkių siurblys robotas yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori palengvinti savo buitį ir turėti daugiau laisvo laiko. Tačiau prieš įsigyjant šį prietaisą, svarbu atsižvelgti į kelis svarbius veiksnius, kad įsitikintumėte, jog pasirinksite tinkamą modelį.
Baterija
Baterija yra vienas svarbiausių veiksnių, į kurį reikia atsižvelgti renkantis siurblį. Jos veikimo laikas nurodo, kiek laiko robotas gali valyti vienu įkrovimu.
Baterijos veikimo laikas gali skirtis priklausomai nuo dulkių siurblio roboto modelio, jo siurbimo galios, valymo režimo ir grindų tipo. Dulkių siurblių robotuose naudojamos dvi pagrindinės baterijų rūšys:
• Ličio jonų baterijos yra populiariausias pasirinkimas dulkių siurblio robotams. Jos yra lengvos, ilgaamžės ir turi didelę talpą.
• Nikelio metalo hidrido baterijos yra pigesnė alternatyva ličio jonų baterijoms. Jos yra sunkesnės ir mažiau ilgaamžės nei ličio jonų baterijos, tačiau turi didesnę galią.
Ličio jonų baterijos paprastai yra patikimesnės nei nikelio metalo hidrido baterijos. Ilgesnis baterijos veikimo laikas yra naudingas, nes leidžia robotui išvalyti didesnį plotą vienu įkrovimu. Tai ypač svarbu, jei turite didelius namus. Jei jūsų namų plotas yra nedidelis, jums puikiai tarnaus ir nikelio metalo hidrido baterijos.
Siurbimo galia
Siurbimo galia yra dar vienas svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti. Kuo didesnė siurbimo galia, tuo efektyviau robotas pašalins dulkes ir nešvarumus. Jei turite daug kilimų ar naminių gyvūnų, jums reikės roboto su didele siurbimo galia.
Navigacijos technologija
Kambario žemėlapio funkcija. Siekiant sklandaus roboto siurblio darbo, būtina rinktis siurblį, kuris veikia pagal kambario žemėlapį. Kambario žemėlapis leidžia siurbliui sukurti namų planą, kuris padeda jam efektyviau valyti. Brangesni robotai dažniausiai turi kambario žemėlapio funkciją, pigesni ne. Tai reiškia, kad jie turi valyti atsitiktinai, o tai gali lemti tai, kad jie praleis kai kurias vietas.
Svarbu tinkamai pasirinkti siurblį pagal jūsų būsto dydį ir daiktus esančius jame. Viena dažniausių problemų, su kuria susiduria robotai, kurie neturi šios opcijos, stengdamiesi išvengti kliūčių pasiklysta, neranda kelio iki stotelės. Pažengę naujesnių modelių robotai naudodamiesi šiuolaikines navigacijos sistemas su jutikliais ir kameromis susikuria žemėlapį ir išvengia šios problemos.
Filtrai.
Dulkių siurbliai robotai su HEPA filtrais yra puikus pasirinkimas žmonėms, turintiems įvairių alergijų. Jie gali padėti sumažinti alergenų kiekį ore ir pagerinti alergiškų žmonių gyvenimo kokybę. Žinoma, renkantis dulkių siurblį robotą su HEPA filtru, taip pat svarbu atsižvelgti į kitus veiksnius, tokius kaip siurblio galia, valymo funkcijos ir kaina. Tačiau jei turite alergiją, HEPA filtras yra vienas iš svarbiausių kriterijų, į kuriuos reikia atsižvelgti. HEPA yra santrumpa nuo „High Efficiency Particulate Air“ (liet. „itin didelio efektyvumo oro dalelių filtras“). HEPA filtrai yra gaminami iš stiklo pluošto ir yra labai efektyvūs pašalinant ore esančias kietąsias daleles. Jie gali pašalinti iki 99,97% ore esančių dalelių, kurių dydis yra 0,3 mikrono ar didesnis.
Roboto matmenys.
Prieš įsigyjant dulkių siurblį robotą, svarbu įvertinti jo matmenis, ypač jo aukštį, jei turite baldų su žemomis nišomis, turite įsivertinti, kad jis ten negalės įvažiuoti ir šitas vietas turėsite valyti rankiniu būdu.
Slenksčio aukštis.
Atkreipkite dėmesį į gamintojo deklaruojamą „Maksimalų slenksčio aukštį“ ypač tai svarbu, jei turite aukštesnius slenksčius ar storus kilimus.
Laiptai.
Kai kuriems siurbliams robotams dviejų aukštų namas yra iššūkis. Tačiau ši problema yra aktuali ne visiems, nes daugumai robotų yra montuojami jutikliai, neleidžiantys robotui nukristi nuo laiptų ar atbrailų. Tokiu atveju perkant siurblį būtina įsitikinti, kad ši funkcija yra ir, kad ji veikia. Ši funkcija paprastai veikia naudojant sensorius, kurie aptinka laiptų pakopų kraštus. Kai robotas artėja prie laiptų, jis sustabdo judėjimą ir grįžta į ankstesnę vietą.
Yra keletas skirtingų laiptų sensorių tipų:
• Infraraudonųjų spindulių jutikliai yra labiausiai paplitęs laiptų funkcijos tipas. Šie jutikliai aptinka laiptų pakopų kraštus, atspindėdami infraraudonuosius spindulius nuo jų.
• Ultragarsiniai jutikliai taip pat gali būti naudojami laiptų funkcijai. Šie jutikliai siunčia ultragarso bangas ir aptinka laiptų pakopų kraštus, atspindėdami jas.
• Kombinuoti jutikliai naudoja infraraudonuosius spindulius ir ultragarsą, kad užtikrintų didesnį tikslumą.
Vitrininiai langai.
Robotams, kurie naudoja infraraudonųjų spindulių jutiklius vitrininiai langai taip pat gali sudaryti rimtų keblumų. Infraraudonųjų spindulių jutikliai yra naudojami dulkių siurbliuose siekiant nustatyti kliūtis ir išvengti susidūrimų su objektais namuose. Šie jutikliai veikia siųsdami infraraudonuosius spindulius į priekį aptikdami juos atspindinčius paviršius ar objektus. Tačiau yra tam tikri apribojimai, ypač kas yra susiję su vitrininiais langais arba kitais blizgiais paviršiais. Kadangi vitrininio lango stiklas yra blizgus, šie jutikliai interpretuoja stiklo atspindėtą infraraudonąjį spindulį kaip kliūtį ir priima klaidingą signalą, kad priekyje yra kliūtis. Dėl šios klaidos dulkių siurblys gali sustoti arba keisti kryptį.
Triukšmo lygis
Triukšmo lygis taip pat yra svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti. Jei turite mažamečius vaikus ar augintinius, kurie yra jautrūs garsui, jums reikės roboto su žemu triukšmo lygiu. Didelis trukšmas Nepatogus triukšmas gali kelti nepatogumų ir trukdyti jūsų kasdieniniam gyvenimui. ‚dB‘ triukšmo matavimo vienetas naudojamas apibūdinti triukšmo lygį. Dauguma siurblių pardavėjų pateikia šį rodiklį produkto specifikacijose. Kuo mažesnis dB lygis, tuo mažiau triukšmo jums kels siurblys
Priežiūros lengvumas
Ši tema apima ne tik kasdieninės priežiūros užduotis, bet ir priemonių prieinamumą bei remonto galimybes. Štai keletas svarbių aspektų apie siurblio roboto „priežiūros lengvumą“:
Dulkių Talpos ir Filtrai.
Dauguma siurblių robotų yra sukurti su lengvai prieinamomis dulkių talpomis ir išimamais filtrais. Tokios konstrukcijos leidžia vartotojams greitai ir be vargo išvalyti ir pakeisti šias dalis, palaikant maksimalų siurblio efektyvumą.
Kai kurie siurbliai robotai turi programą, kuri po kiekvieno valymo sesijos automatiškai valo šepetėlius, ištuština dulkių ar vandens bakelį. Tai sumažina rankų darbą ir užtikrina, kad siurblys visada veiktų optimaliai.
Grindų valymo šluosčių priežiūra.
Daugelis šiuolaikinių dulkių siurblių robotų, turinčių plovimo funkciją, taip pat turi specialią programą, skirtą savarankiškai išsiplauti šluostes.Ji gali apimti šiuos veiksmus:
• Šluosčių valymas: Siurblys gali naudoti vandenį ir ploviklį, kad išplautų šluostes.
• Šluosčių džiovinimas: Siurblys gali naudoti šilumą ar ventiliaciją, kad išdžiovintų šluostes.
• Šluosčių dezinfekavimas: Siurblys gali naudoti UV šviesą ar kitas dezinfekavimo priemones, kad pašalintų bakterijas ir virusus.
Ši programa padeda užtikrinti, kad valymo šluostės būtų visada švarios ir efektyvios. Tai taip pat gali padėti sumažinti bakterijų ir virusų plitimą namuose.
Jei jūsų dulkių siurblys robotas neturi automatinės valymo šluosčių programos, jums reikės patiems išplauti valymo šluostes. Tai patartina atlikti bent vieną kartą per savaitę.
Programinė Įranga ir Atnaujinimai.
Siurblių robotų gamintojai dažnai teikia programinės įrangos atnaujinimus, kad pagerintų funkcionalumą ir efektyvumą. Patikimi modeliai gali atnaujinti savo programinę įrangą automatiškai per Wi-Fi ryšį, todėl jums nereikės rankiniu būdu atlikti atnaujinimų.
Priedai ir Remonto Galimybės:
Pasirenkant siurblį svarbu įvertinti garantinio aptarnavimo prieinamumą. Priklausomai nuo gamintojo ir modelio, gali atsitikti, kad nėra galimybės lengvai įsigyti atsarginių detalių, tokių kaip šepetėlių rinkinių, filtrų ar kitų reikalingų dalių. Taip pat yra svarbu, kad šias dalis būtų lengva pakeisti arba atnaujinti.
Išmaniosios funkcijos.
Daugelis dulkių siurblių robotų turi išmaniąsias funkcijas, pvz., galimybę valdyti juos išmanaus telefono pagalba. Jei ieškote roboto su išmaniosiomis funkcijomis, įsitikinkite, kad jos yra jums aktualios. Labai svarbu, kad programėlės kuriomis nustatoma valymo grafikai, zonos ir kita būtų nustatomos lengvai bei paprastai. O tai vartotojui suteikia ne tik daugiau galimybių, bet taip pat padeda efektyviai priežiūrai ir valymui, optimizuojant resursų naudojimą ir užtikrinant, kad siurblys atliktų užduotis taip, kaip tai pageidauja vartotojas.

Jei jau turite įsigiję siurblį robotą, balsuodami ar palikdami komentarą padėsite kitiems teisingai pasirinkti.
Balsuokite ir rašykite komentarą žemiau esančioje formoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

5 komentarai

  1. Nusipirkom Xiomi E10, pradžioje veikė puikiai, vėliau kažkas nutiko su ratukais, buvo nepasibaigęs garantinis, nuvežėm sutvarkė. Dabar lygtai vėl veikia. O šiaip valymo rėžimas nekoks, palieka žymės.

  2. Didesnes nesamonės kaip robotas siurblys nesu mates. Turim jau metus laiko, naudojom gal keturis kartus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>