KODĖL NUNYKSTA POMIDORŲ LAPAI

Pomidorų augintojai dažnai skundžiasi, kad susisuka auginant pomidorų lapai. Dažniausiai taip būna dėl to, kad dirvoje yra netinkamas trąšų santykis. Nuo azoto pertekliaus spirališkai pradeda riestis pomidorų lapai. Jie gali suktis ir tada, kai antžeminė augalų dalis yra derli, o šaknys nusilpusios dėl dirvos užmirkimo arba perdžiūvimo. Gausi lapija per daug išgarina vandens, šaknys nepajėgia aprūpinti augalo drėgme ir maisto medžiagomis. Šiuo atveju reikia apskabyti apatinius pomidorų lapus.
Šiltnamiuose kartais pastebime, kad vaisiai nevienodai noksta. Jie būna su geltonomis dėmėmis, kurių vietoje, vaisiams prinokus, susidaro apmiręs audinys. Perpjovę vaisių matome, kad vidus sunokęs normaliai. Tai dažniausiai nereguliaraus laistymo ir kalio trūkumo požymis. Reguliariai laistant ir papildomai patręšus kalio salietra, pomidorai noksta vienodai. Nuo gausesnio tręšimo fosforo ir kalio trąšomis pomidorų vaisiuose padaugėja cukraus.
Pomidoras su geltonomis dėmėmis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>