Orchidejų persodinimas, joms persodinti naudojamas substratas

kaip_persodinti_orchidejaOrchidėjų persodinimas yra svarbus žingsnis, siekiant palaikyti sveiką orchidėją ir siekiant  paskatinti, atgaivinti jos augimą.
Persodinant orchidėją, reikia atnaujinti substratą, suteikti daugiau vietos šaknims.
Štai pagrindiniai žingsniai, kaip atlikti sėkmingą orchidėjos persodinimą:
Kaip dažnai reikia persodinti orchidėjas:
-Orchidėjos dažniausiai persodinamos kas 1.5–2 metus arba kai substratas tampa pernelyg tankus ir sukibęs, trukdantis šaknų kvėpavimui;
-Geriausia persodinti orchidėją po jos žydėjimo laikotarpio;
Reikalingi Reikmenys ir Įrankiai:
- Naujas indas su pakankamu kiekiu dugne esančių skylių. Tai svarbu, kad būtų užtikrintas geras vandens pasišalinimas;
-Orchidėjų substratas;
- Žirkles pažeistoms šaknims ar žiedo kotams pašalinti.
Kaip persodinti orchidėjas:
- Atsargiai išimkite orchidėją iš senojo puodo. Jei ji augo su kitu augalu atsagiai jas atskirkite;
-Patikrinkite Šaknis. Jei jos yra sveikos, šviesios spalvos ir stiprios, jų neliečiame. Jei pastebite suglebusias ar pažeistas šaknis, atsargiai pašalinkite;
-Nukirpkite žiedų stiebus, jei persodinimas atliekamas tik dėl substrato pakeitimo vieną stiebą galite palikti;
-Atsargiai, pašalinkite seną substratą esantį tarp šaknų. Jį pašalinkite taip, kad būtų galima įvertinti šaknų būklę.
-Sodinkite orchidėją į naują puodą, iš pradžių negausiai švelniai įdėkite substratą tarp šaknų, po to sukamuoju judesiu įdėkite orchidėją į vazoną, o ertmes esančias šonuose apkamšykite substratu.
-Po to orchidėja palaistykite, jei nėra pakankamai geras drenavimas, laistykite negausiai. Leiskite orchidėjai sustiprėti, persodinus ją padėkite šviesioje vietoje, tačiau ne ant tiesioginių saulės spindulių, nes gali nudegti lapai.
4. Po Persodinimo Priežiūra:
- Pirmąsias kelias savaites po persodinimo vengti tiesioginių saulės spindulių ir didelės drėgmės.
- Stebėkite orchidėją ir ją laistykite, jei reikia. Nepersistenkite laistant, kad nebūtų sukurtas pernelyg drėgnas substratas, kuris gali paveikti šaknis.

Substratas orchidejoms.
Svarbu atsiminti, kad skirtingoms orchidėjų rūšims gali būti naudojami skirtingi substratai, todėl geriausia rinktis jau paruoštą orchidėjų substratą, kuris tinkamai atitinka augalų poreikius. Be to, substratas turėtų būti atnaujinamas kas 1.5-2 metus arba kai pastebima, kad orchidėja suglebo ar vizualiai būklė pabogėjo.
Orchidėjoms reikia specialaus substrato, nes jos natūraliai auga ant medžių, uolų arba kitų augalų paviršių, o ne žemėje.
Čia keletas medžiagų, kurios galėtų būti naudojamos substrato gamybai:
1. Baltosios sąmanos ( Sphagnum samanos ): Šių augalų samanos yra labai naudingos orchidėjų substratuose. Jos yra gerai drenuojančios ir puikiai išlaiko drėgmę, taip pat suteikia patrauklią struktūrą.
2. Orchidėjų žievė: Įvairių rūšių orchidėjų žievė. Tačiau tokių medžių kaip pušies, ąžuolo arba kriaušės žievė, taip pat gali būti naudojamos substratuose. Jos suteikia struktūrą, pagerina drenažą ir padeda šaknims gauti oro.
3. Kokoso pluoštas: Kokoso pluoštas yra populiarus alternatyvus substrato komponentas. Jis puikiai sugeria vandenį, tačiau tuo pat metu užtikrina gerą drėgmės kontrolę ir išlaiko oro cirkuliaciją šaknyse.
4. Perlitas ir keramzitas: Šie mineraliniai komponentai taip pat gali būti pridedami, siekiant pagerinti drenažą. Perlitas yra vulkaninio kilmės ir yra lengvas, bet labai drenuojantis, o keramzitas yra molio granulės, kurios taip pat padeda išlaikyti tinkamą substrato drenažą.
5. Anglis: Skiltelės iš akmens anglies arba kokosų anglies gali būti pridėtos, siekiant išlaikyti substrato skaidrumą ir užkirsti kelią įvairiems kenkėjams ar ligoms.
6. Medienos mulčas arba durpės: Šie komponentai taip pat gali būti naudingi, padedant sukurti tinkamą substrato sudėtį. Medienos mulčas gali būti įvairių medžių rūšių.

Kokios yra orchidėjų ligos ir kovos būdai skaitykite čia: orchidėjų ligos

Naudingas video:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>