Sacré-Cœur bazilika

Sacré_Cœur_bazilika

Turbūt nekantriai laukiate savo kelionės į Paryžių – meilės ir šviesos miestą. Tarp visų garsiausių vietų, kurias planuojate aplankyti, Sacré-Cœur bazilika turėtų užimti ypatingą vietą. Tai ne tik architektūrinis šedevras, bet ir kultūros, istorijos bei dvasinės patirties židinys.
Pirmasis žingsnis jūsų kelionėje – žinoti, kur bazilika yra. Sacré-Cœur, pilnas pavadinimas Basilique du Sacré-Cœur de Montmartre, įsikūrusi ant Montmartre kalvos, kuri yra aukščiausias Paryžiaus taškas. Iš ten atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į miestą.
Istorija
Bazilika buvo pastatyta kaip atgaila už Prancūzijos pralaimėjimą Prūsijai 1870 m. ir socialinius sukrėtimus, kilusius tuo metu. Statybos prasidėjo 1875 m. ir tęsėsi iki 1914 m., nors oficialiai bazilika buvo pašventinta tik 1919 m., po Pirmojo pasaulinio karo pabaigos.

Sacre_Coeur_Basilica5Architektūra
Įėjus į baziliką, jūsų dėmesį iš karto patrauks didžiulis mozaikos kupolas, vaizduojantis Jėzaus Kristaus širdį, iš kurios sklinda šviesa. Ši mozaika, pavadinta „Christ in Majesty,“ yra viena didžiausių pasaulyje ir nuostabus meno kūrinys.
Bazilika yra pastatyta romano-bizantijos stiliumi, kuris išsiskiria baltu kalkakmeniu, kilusiu iš Château-Landon karjerų. Šis akmuo turi savybę su laiku tapti dar baltesniu, todėl bazilika atrodo šviečianti saulėje.
Patarimai lankytojams
Laiptai ar funikulierius: Montmartre kalva yra gana aukšta, todėl galite pasirinkti kopti laiptais arba važiuoti funikulieriumi, kuris yra patogesnis pasirinkimas tiems, kurie nenori eikvoti jėgų.
Darbo valandos ir kaina: Bazilika yra atvira lankytojams kasdien nuo 6:00 iki 22:30, o įėjimas yra nemokamas. Tačiau, norint pakilti į kupolą ir grožėtis panoraminiais vaizdais, reikia sumokėti nedidelį mokestį.
Aprangos kodas: Nepamirškite, kad tai yra šventa vieta, todėl reikėtų rengtis tinkamai. Venkite trumpų šortų, sijonų ir atvirų marškinėlių.
Fotografavimas: Viduje fotografuoti draudžiama, tad geriau sutelkti dėmesį į akimirkos išgyvenimą ir mėgavimąsi meno kūriniais bei atmosfera.
Aplink baziliką
Kai aplankysite baziliką, nepamirškite pasivaikščioti po Montmartre rajoną. Tai vieta, kur gyveno ir dirbo daugybė žymių menininkų, tokių kaip Pablo Picasso ir Vincentas van Gogas. Čia rasite daugybę jaukių kavinių, meno galerijų ir bohemiškų parduotuvių.
Šis pasakojimas turėtų padėti jums geriau suprasti Sacré-Cœur bazilikos reikšmę ir pasiruošti nepakartojamai kelionei. Būtinai pasinaudokite visais šiais patarimais, kad jūsų viešnagė būtų kuo įdomesnė ir malonesnė.

Ką pamatyti Paryžiuje per 5 dienas skaitykite čia:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>