Tujų sodinimas iš sėklų.

tujosDaugelis sodininkų norėtų patys užsiauginti tujų savo sodyboms, bet nežino, kur gauti sėklų, kaip jas sėti, kaip prižiūrėti augalus.
Turėtumėte rugsėjį prisirinkti tujų kankorėžių. Jie turi būti šviesiai rudi (jei pavasaris vėlyvas ir šaltas, kankoėžiai gali paruduoti tik prasidedant spaliui). Prinokus kankorėžiams nedelskite, nes sėklos iš jų greitai išbyra. Surinktus kankorėžius su sėklomis kelias dienas reikia palaikyti kambaryje. Ilgai nelaikykite, nes suprastės daigumas.

Tujų sėklos turi būti laikomos sausai ir vėsiai (ne aukštesnėje negu +5° C temperatūroje). Kad geriau dygtų, patariama jas stratifikuoti. Stratifikaciją reikia pradėti sausį ar vasari. Tujų sėklas tuomet sumaišykite su drėgnu smėliu arba durpėmis. Toks mišinys laikomas stiklainiuose, apie 0 C temperatūroje, nuo sausio ar vasario iki balandžio pradžios.

Pavasarį stratifikuotas sėklas sėkite į lengvą daržo žemę ar dėžutes lauke. Būtinai nuolat laistykite dirvą: dygstančioms sėkloms, kad nežūtų, reikia drėgmės. Tačiau jos perteklius taip pat labai kenkia. Dygstančias tujas turite pridengti nuo tiesioginių saulės spindulių, laikyti pusiau pavėsyje. Sudygs per kelias savaites.

Įdomus video: Tujų sodinimas, tujų sodinimas iš sėklų, tujų sodinimas iš šakelių (rusų kalba):

2 komentarai

  1. Visą gyvenimą tujas sodindavau. Kaip tik pavasarį planavau užsisodinti tujomis patvorį, bet dabar nekantrauja jas pasėti, o ne sodinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>