Kas lemia virtuvės baldų kainą?

Virtuvės baldai Šiauliuose

Nors sakoma, kad namų širdis – židinys, iš tiesų – tai virtuvė. Būtent šioje namų erdvėje praleidžiame pakankamai daug laiko, čia gimsta gardžios vakarienės, kurios suburia visą šeimą ar artimuosius, čia prie kavos puodelio draugės dalinasi savo nuotykiais ir įspūdžiais, čia prasideda, o dažnai ir baigiasi diena. Tad nieko nuostabaus, kad kiekvienas nori susikurti svajonių virtuvę, kurioje būtų jauku ir patogu. Visgi, kokybiški virtuvės baldai gana brangūs, todėl daugeliui žmonių kyla klausimas, kas iš tiesų lemia virtuvės baldų kainą? Į šį klausimą atsako ekspertai, kurių specializacija – virtuvės baldai Šiauliuose.
Virtuvės dydis ir dizainerio paslaugos
Kuo virtuvė didesnė, tuo daugiau jai reikės baldų, priešingu atveju erdvė atrodys neišbaigta ir nyki, todėl nieko nuostabaus, kad, turint didelę virtuvę, reikia ir plačiau praverti piniginę. Be to, norint susikurti praktišką ir stilingą erdvę, bus sudėtinga išsiversti be profesionalaus baldų dizainerio paslaugų. Dizaineris, įvertinęs patalpos charakteristikas, gali pasiūlyti optimaliausiai jūsų virtuvei tinkančius baldus, kurie maksimaliai išnaudotų erdvę, atitiktų jūsų poreikius, būtų funkcionalūs ir patogūs. Tiesa, daug kam kyla klausimas: kas pigiau – individualiai suprojektuoti baldai ar baldai iš salono?
Vienareikšmiškai atsakyti į šį klausimą gana sudėtinga. Individualiai suprojektuotų virtuvės baldų kaina gali svyruoti nuo 1 tūkst. eurų iki 20 tūkst. eurų ir daugiau, tad viskas priklauso nuo finansinių galimybių ir užgaidų. Tuo tarpu, baldų salonai siūlo šiek tiek piniginei draugiškesnes kainas, tačiau anksčiau laiko nereiktų apsidžiaugti, nes įsigytą baldų komplektą teks surinkti pačiam, o jei to nesate niekada daręs, geriau jau samdyti profesionalius baldų surinkėjus. Be to, reiktų paskaičiuoti, kiek kainuos įsigytų baldų atvežimas į namus ir pan.
Galiausiai specialistai perspėja, kad virtuvės baldai, kuriuos įsigysite baldų salone, niekada nepranoks tų, kuriuos suprojektavo dizaineris, įvertinęs individualius jūsų poreikius ir virtuvės kambario specifiką.
Pasirinktos medžiagos
Virtuvės baldai Šiauliuose ar kitame mieste gali nustebinti savo plačiu medžiagų pasirinkimu: pradedant nuo laminuotos medžio drožlių plokštės (LMDP) ir baigiant medžio masyvo baldais.

Kokią plokštę rinktis virtuvės baldams Pati pigiausia virtuvės baldų medžiaga – Lenkijoje pagaminta LMDP, tačiau, jei vertinate ilgaamžę kokybę, žema kaina nereiktų susižavėti, geriau šiek tiek pataupyti ir rinktis italų, vokiečių ar austrų produkciją.

Tarpinis variantas tarp LMDP ir medžio masyvų baldų – dažytas MDF. Tai tvirta ir patikima medžiaga, puikiai tinkanti baldų gamyboje. Be to, galima rinktis iš pačių įvairiausių spalvų, kurios virtuvei suteiks žaismingumo.

Medžio lukšto baldai: Natūralas medžio lukštas klijuojamas ant MDF plokštės.

Medžio masyvo baldai suteiks jūsų virtvei solidumo, prabangos jausmą, dažnu atveju medžio masyvas naudojamas fasadinėms virtvės detalėms (durelėms, korpso šonams ir pan.) Kitos daldo detalės gaminamos iš LMDP ir tik retu atveju visas baldas gaminamas iš natūtralaus medžio.

Pasirenkamų baldinių medžiagų privalumai/trūkumai:

LMDP: Privalumai – gera kaina, priklausomai nuo gamintojo pakankamai tvirta medžiaga, sunkiai pažeidžiamas, platus tekstūrų pasirinkimas, sunkiai braižosi. Trūkmai – kai kurie tai įvardija kaip trūkumą – briaunuojami detalių kraštai, tačiau teisingai parinkus briauną sunku tai pastebėti, kitas trūkumas – reaguoja į drėgmę.

Dažytas MDF: Privalumai – šiek tiek brangesnis už LMDP, platus spalvų pasirinkimas, nesibriaunuoja detalių kraštai. Trūkmai – lengvai pežeidžiama, braižosi.

Medžio lukštas: Privalumai – pigesnis už medžio masyvą, atrodo kaip natūralus medis, gana didelis tekstūrų pasirinkimas. Trūkmai – pažeidžiamas – braižosi, reaguoja į drėgmę.

Medžio masyvo baldai: Privalumai – Solidus, prabangus vaizdas. Trūkumai – didelė kaina, reaguoja į drėgmę (pastačius blogai vėdinamose patalpose mediniai baldai linkę deformuotis, vėliau džiūstant medienai ji skyla).

Kokį virtuvės stalviršį pasirinkti. Stalviršiai gali būti gaminami iš tos pačios LMDP, medžio masyvo, akmens masės ar dirbtinio akmens. Pastarasis variantas savo savybėmis nė trupučio nenusileidžia natūraliam akmeniui, o kartais net yra ir labiau vertinamas. Tiesa, šis pasirinkimus nėra labai pigus, tačiau įsigiję tokio tipo stalviršį, galėsite jį sėkmingai naudoti daugelį metų.

Pasirenkamų stalviršių privalmai/trūkmai:

LMDP: Privalumai – gera kaina, pakankamai tvirtas, sunkiai pažeidžiamas, platus tekstūrų pasirinkimas, sunkiai braižosi. Trūkmai – reagoja į karštį (negalima dėti karštų puodų), neatsparus drėgmei (drėgmei patekus per atvirus kraštus stalviršis išsipučia).

Medžio masyvo stalviršis: Privalumai – Solidus, prabangus vaizdas. Trūkumai – didelė kaina, reaguoja į drėgmę, reaguoja į karštį (negalima dėti karštų puodų), lengvai braižosi.

Dirbtinis akmuo: Privalumai – gražus vaizdas, didelis spalvų pasirinkimas, atsparus karščiui, galimybė formoti stalviršį ir pvz. plautuvę bei kitas interjero detales. Trukmai – diedlė kaina, braižosi (tačiau yra galimybė įbrėžimus tvarkyti).

Natūralas akmens stalviršis: Privalumai: Prabangus, solidus vaizdas, atsparus karščiui, nesibraižo.Trūkumai – didelė kaina, kai krie akmenys reaguoja į vyną, citrinos rūgštį ar aliejų.

Taigi, prieš išsirenkant virtuvės baldų medžiagą, vertėtų pasikonsultuoti su specialistais, kurie išgirdę jūsų norus, pasiūlys optimaliausią variantą, kuris atitiks jūsų lūkesčius ir piniginės turinį.

Įdomus video (Angliškai) Akmens stalviršių privalumai trūkumai:

Buitinė technika
Kokia virtuvė be šaldytuvo, viryklės ar orkaitės, tiesa? Visą stambiąją buitinę techniką taip pat reiktų įskaičiuoti į virtuvės baldų kainą. Be to, buitinės technikos prietaisus reiktų įsigyti iš anksto, kad baldų dizaineris ir gamintojai galėtų tiksliai apskaičiuoti, kiek vietos jiems palikti, kad vėliau baldus būtų galima preciziškai sumontuoti.
Galiausiai reiktų nepamirši ir paties baldų gamintojo. Tie asmenys, kurie skelbiasi, kad kokybiškus virtuvės baldus gamina pigiai ir greitai, dažniausiai meluoja. Kokybė nėra pigi, tačiau ji sėkmingai tarnauja kelis dešimtmečius.

Lietuvoje naudojamos LMDP plokštės gamintojai:
Pfleiderer logotipas

KRONOSPAN logotipas

EGGER logotipas

ECOPAL logotipas

INNOVUS logotipas

 

 

 

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>