Kokius langus rinktis?

Langas

Rėmai — iš medžio, plastiko ar aliuminio? Dėl būsimų langų rėmų medžiagos reikia apsispręsti iš anksto, o ne atvykus saloną apie tai pradėti skubotai svarstyti. Mat iš ko – medžio, aliuminio ar plastiko – bus gaminamas langas, tiksliau – jo rėmas, gamintoją vadinamas profiliu, visiškai priklauso nuo užsakovo norų ir prioritetų. Tad nėra ir didelio skirtumo, kam bus skirti langai – butui daugiabutyje ar individualiam namui.

XX a. pažymėtas plastiko ir naują kompozicinių medžiagą kūrimo bumu, o štai XXI a. mediena ne tik nepraranda savo pozicijų, bet demonstruoja tikrą renesansą. Mediena buvo, yra ir liks visiškai natūrali medžiaga, nesukelianti alergijos ir sukurianti sveiką namų aplinką, itin patvari, turinti žmogui taip patrauklaus universalumo, kuriuo negali prilygti jokia kita medžiaga. Dar verta paminėti estetines (sukuria namuose jaukumo įspūdį), puikias akustines ir šilumos izoliuojamąsias medienos ypatybes. Dėl plastinių medienos ypatybių (apdorojama specialiose džiovinimo ir impregnavimo kamerose gali tapti lanksti) dizaineriai ir konstruktoriai gali įgyvendinti pačius įvairiausius langų ir durų sprendimus.

Be to, daugumos rūšių medienai būdingas estetiškai patrauklus raštas, vadinamas tekstūra. Nekilnojamojo turto specialistai, konsultuodami, ar pirkti būstą, visada pridurs, jog nauji kokybiški (ir nepriekaištingai sumontuoti) mediniai langai sukuria papildomą nekilojamojo turto vertę.
Aliumininių profilių langams reikia labai mažai priežiūros, jie visiškai neteršia aplinkos ir neturi architektūrinių apribojimų dėl dydžio ir formos. Tačiau šie langai yra brangesni už medinių ir plastikinių profilių langus. Tiesa, aliuminio profilių langai truputi pralaidesni šilumai nei kiti minėti variantai.
Vadinameji europinio tipo (atsidarantys į vidų) medinių profilių langai įsiveržė į langų rinką kaip taranas ir užkariauja vis didesnes pirkėją simpatijas. Tokie langai paprastai gaminami iš klijuotos medienos. Ji tvirtesnė už įprastą, be to, lakuojama, todėl šie langai yra atsparūs aplinkos poveikiui, deformacijoms, pasižymi geromis šilumos izoliuojamosiomis ypatybėmis. Jie vertinami ir dėl estetikos, mat suteikia jaukumo pojūtį. Europinio tipo mediniai langai – natūralūs, kaip ir pagaminti iš medienos masyvo, nekaupia elektrostatinio krūvio. Tiesa, visiems mediniams langams reikia daugiau priežiūros negu plastikiniams. Tad jie reguliariai turi būti dažomi.
Langą gamintojai, norėdami įveikti medinių profilių langą minusus (deformacijas
ir paviršiaus pokyčius dėl klimato poveikio), ėmėsi konstruoti medinių profilių langus, kurie lauko pusėje padengiami aliuminiu. Tokie langai tampa išties ilgaamžiai ir, kas ne mažiau svarbu, labai lengvai prižiūrimi.
Populiariausias — plastikas Daugiabučiuose namuose karaliauja plastikas. Dažniausiai pigus. Plastikiniai langai yra patys pigiausi. Plastikinių profilių langų populiarumą lemia nedidelė kaina, paprasta priežiūra, geros garso ir šilumos izoliuojamosios ypatybės. O dar galimybė pasirinkti įvairių spalvų ir stiklo paketų langus. Tiesa, sumontavus plastikinius langus, reikia dažnai vėdinti patalpas, todėl labai rekomenduojama įrengti orlaides.“ Specialistė pabrėžia, kad plastikinių langų kokybė – nevienoda. Plastikiniai langai gali būti tvirtos konstrukcijos, nes gaminami.
iš storų profilių. Tokio lango rėmas būna šiltas, toks profilis leidžia įstatyti storą – net 44 mm – stiklo paketą. Kuo storesnis stiklo paketas, tuo daugiau išsaugojama šilumos. Daugiabučių namų gyventojams, keičiantiems langus, reikėtų pasirūpinti papildomomis apsaugos sistemomis naujų langų rėmuose, ypač jei butas pirmame ar viršutiniame aukšte. Dabar daugelis gamintojų 5 lango varstymo mechanizmą deda vadinamąją „bazinę saugą“ – varstymo mechanizmas apsaugomas nuo atidarymo iš išorės. Papildomam saugumui dar galima dėti saugius, t. y. laminuotus, stiklus. Juos išdaužti įmanoma, tačiau tam reikia gerokai daugiau laiko ir pastangų.
Kas lemia langų kainą? Jei pasirenkami aukštos kokybės plastikiniai langai spalvotais rėmais, jų kaina nedaug skiriasi nuo medinių. Visada galima rinktis pigesnius plastikinius langus, pavyzdžiui, baltos spalvos (estetiškai ne taip patrauklu, tačiau kaina – gerokai mažesnė). Vis dėlto tokie langai tarnauja trumpiau, greičiau praranda patrauklią išvaizda. turbūt greičiau išsikraipys ir praras šilumines ypatybes.

Langų kaina priklauso ne tik nuo to, iš ko gaminami rėmai, bet ir nuo varstymo mechanizmo tipo, langų formos, rėmų spalvos, pagaliau nuo stiklo rūšies ir stiklo paketo. Kainų skirtumą lemia tai, ar langai bus vienos kameros (dviejų stiklų paketas) ar dviejų (trijų stiklų paketas). Šilumos požiūriu skirtumas yra gana didelis: trijų stiklų paketas dukart šiltesnis už dviejų stiklų. Norint šiltų kokybiškų langų, vienareikšmiškai verta rinktis trijų stik1ų paketą. Kainų skirtumas atsiperka per vieną du šildymo sezonus.

Apkaustai, spynos, rankenos, apvadai ir pan. irgi lemia langų kokybę ir patvarumą. Galima rinktis nežinia iš kokių medžiagų pagamintą furnitūrą (apkaustus, rankenas ir kt.), tačiau toks taupymas nieko vertas. žmonės paprastai nesivaizduoja, koki svori turi atlaikyti lango vyriai ir varstymo mechanizmas. Mat varčios svoris paprastai siekia 60, 80, kartais ir 100 kg. Kokybiški vokiški (tai kokybės etalonas europietiškų langų gamyboje) apkaustai išlaiko tokio svorio varčias ir užtikrina, kad varstymas bus sklandus, varčia neišsikraipys, neatsiras tarpų, nesumažės sandarumas. Pasak pašnekovės, neretai žmonės skundžiasi, esą įsigijo brangius langus, o jie praleidžia šilumą. Pasirodo, pusė langų efektyvumo (gebėjimo saugoti šilumą) priklauso nuo jų kokybės, kita pusė – nuo juos montuojančių meistrų profesionalumo. Langų montuotojai turi būti patikimi meistrai, o geriausia, kai pats gamintojas ir montuoja.

Jei ketinate įsigyti langus patariama nepatingėti paieškoti informacijos: pasiskaityti įvairius šaltinius, interneto lankytojų komentarus, pabendrauti su įmonėmis, kurie jau yra pasikeitę langus. Rinkdamiesi langų gamybos įmonę pasidomėkite jos istorija: kiek kartų keitė pavadinimą, kokia jos finansinė padėtis. Visa tai prieinama paprastam interneto naršytojui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

1 komentaras

  1. Nežinau kaip kitiems, bet vien dėl to, kad plastikiniai langai šiuo metu užima viršų mums tai jokios įtakos nepadarė. Kaip tik neseniai užsisakėme naujus medinius langus į savo statomą namą. Kadangi vyras ir pats pakankamai nusimano apie langų dėjimą ir netgi langų gamybą, šį kartą įmonės paslaugomis nepasikliausime nes taip dažnai ir nudegame. Po to gaunasi, kad tie darbininkai įdeda skubotai, nelygiai, nepadaro normalios apdailos ir panašiai. Gal ir iš skaitytojų yra kas nors, kas langus dedasi patys? Būtų tikrai įdomu padiskutuoti ;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>