Kokią kaitlentę (vyryklę )rinktis

bp7304151m-maxisense-tft-lr

Įprastinės viryklės mūsų virtuvėse vis dažniau keičia įmontuojamosios orkaitės ir kaitlentės. Pastarųjų yra kelių rūšių.
Pasidomėkime kokią geriausia pasirinkti ir kaip prižiūrėti.

Elektrinės kaitlentės (viryklės)
Elektrinės kaitlentės iš pirmo žvilgsnio visos elektrinės kaitlentės atrodo vienodos, nes jų paviršius gaminamas iš keraminio stiklo. Esminius skirtumus lemia tai, kaip jos įkaista. „Seniau šios, laiko išbandytos ir, mano nuomone, patikimiausios yra kaitlentės su įprastais spiraliniais kaitinimo elementais. Jos kaista ilgiau, tačiau kainuoja pigiau, be to, ir remontas,jeigu jo prireiktų yra paprastesnis, tad ir pigesnis“, – sako įmonės „Koldis“ vadovas Žilvinas Mažuolis. Kokiu principu veikia šios kaitlentės? Kaitinimo elementai įšildo stiklinį paviršių, ir šis perduoda šilumą ant jo pastatytiems puodams ar keptuvėms. Todėl kaitlentės dažniausiai vadinamos keraminio stiklo kaitlentėmis, nors ta pati danga naudojama ir indukciniams bei halogeniniams tokio pobūdžio įrenginiams. Paprastai šios kaitlentės turi keturias kaitvietes, laikmatį, žadintuvą, greitojo įkaitinimo funkciją, užraktą. „Užraktą turi visos naujos kartos kaitlentės. Jis labai patogus, jeigu namuose yra mažų vaikų ar naminių augintinių. Tiesa, labai dažnai būna, kad žmogus užrakina kaitlentę ir nebemoka atrakinti… Tada jis mano, kad kaitlentė sugedo, tačiau iš tikrųjų ji paprasčiausial būna užrakinta“, – dėsto Ž. Mažuolis.

Halogeninės ir indukcinės (viryklės)
Norintieji, kad kaitlentė kaistų greičiau, renkasi halogeninę arba indukcinę. „Halogeninės kaitlentės įkaista greičiau nei keraminio stiklo, bet sunaudoja daugiau elektros energijos. Jos geros tuo, kad tolygiai kaitina indo dugną, tad patiekalas gaminamas tolygiai“, – teigia pašnekovas. Halogeninės kaitlentės turi žiedo formos kaitinimo elementus, pripildytus halogenų grupės dujų. „Tiesą sakant, tokios kaitlentės nėra populiarios, jų remonto kaina – didelė“, sako Ž. Mažuolis. Naujausios ir patogiausios yra indukcinės kaitlentės. į jas po keraminio stiklo paviršiumi yra įtaisytas indukcinis blokas, sukuriantis magnetinį lauką. Ant tokios kaitlentės padėtas puodas akimirksniu įkaista, tačiau pačios kaitlentės paviršius beveik neįšyla, tad gamindami maistą ant tokio tipo kaitlentės nenudegsite. „Indukcinės kaitlentės – itin patogios. Tiesa, tai pasakytina apie gana brangius žinomų gamintojų tokius įrenginius – jų kaina siekia 4 000 litų ir daugiau. Indukcinė kaitlentė, kainuojanti 600 litų, vargu ar bus gera“, – pabrėžia Ž. Mažuolis. Būtina atkreipti dėmesį tai, kad indukcinėms kaitlentėms tinka ne visi puodai. Pavyzdžiui, negalėsite kepti ketaus keptuvėje, tad pirkdami naujus indus atkreipkite dėmesį į ženklinimą. Dar vienas būdas sužinoti, ar puodai ir keptuvės tiks indukcinei kaitlentei, – pasitelkti magnetą. Jeigu jis prilips prie puodo, vadinasi, jis tiks indukcinei kaitlentei. Tiesa, dabar gamintojai siūlo ir kombinuotų kaitlenčių variantų, kai derinami skirtingi kaitinimo būdai, sakykime, indukcinė kaitlentė derinama su vadinamąja keraminio stiklo. Turėdami tokią kaitlentę maistą galėsite gaminti skirtinguose puoduose bei keptuvėse.

Dujinės kaitlentės (viryklės)
Atsižvelgdami į poreikius galite rinktis kaitlentę, kurioje elektrinės kaitvietės derinamos su dujinėmis. „Tai labai patogu tokiu atveju, jeigu baigėsi dujos balione, o gaminti maistą reikia. Gali būti ir taip, kad dingo elektra, o dujų yra“, – sako Ž. Mažuolis. Dujinės kaitlentės gali turėti stiklo ar nerūdijančiojo plieno pagrindą ir emaliuotus ar ketaus indų laikiklius. Šiuoailcinės dujinės kaitlentės – gana saugios: daugumoje jų yra įrengti saugos vožtuvai, kurie nutraukia dujų tiekimą automatiškai, jei ugnis užgęsta. Tiesa, kad įrenginys būtų saugus, jį privalo prijungti specialistas.
Gedimai ir remontas (viryklės)
Kaitlentės, kaip ir bet kokia kita buitinė technika, dažnai genda. „Pasakyti, kokios kailentės genda dažniausiai, la-)ai sunku. Genda visos. Teisingiau būtų pasakyti, kad dažniau genda pigios kaitlentės“, – tvirtina Ž. Mažuolis. Pašnekovas pabrėžia, kad kiekvienas prietaisas turi tam ikrą tarnavimo laiką. Atitarnavęs jį pradeda gesti. „Anksčiau reikėjo taisyti iš esmės senus prietaisus, dabar buitinė technika – sudėtinesnė, genda dažniau. Būna taip, kad baigiasi garantijos laikotarpis ir prasideda bėdos“, – sako Ž. Mažuolis. Dažna gedimų priežastis – elektros tinklo įtampos šuoliai. „Būna ir tokių atvejų, kai kaitlentės netinkamai sumontuojamos. Po kaitlente turi būti palikta vietos, kad ji galėtų vėdintis. Tačiau taip daroma ne visada. Netinkamas montavimas gali baigtis rimtu gedimu“, – aiškina specialistas. Kaitlenčių remonto kainos svyruoja nuo poros šimtų litų iki gerokai didesnių sumų, būna ir tokių atvejų, kai remontuoti paprasčiausiai neapsimoka. „Kartais žmonės virš kaitlenčių laiko puodus. Būna, kad koks puodas nukrinta ant kaitlentės, suskaldo stiklą. Reikia gerai pagalvoti, ar verta taisyti. Kalbant apie pigias kaitlentes, dažniausiai – ne“, – teigia Ž. Mažuolis.

Namie ir sode 2014m. Nr. 3 Emilija Čepulionylytė

4 komentarai

  1. Geras straipsnis. Ačiū už informaciją. Šiuo metu renkamės viryklę. Pastebėjau, kad viryklės internetu pigesnės negu parduotuvėse. Tik neapžiūrėjus nesinori pirkti.

  2. O man kažkaip lengviau pagaminti patiekalus su dujinės viryklės pagalba. Nors nieko prieš neturiu ir prieš elektrines.

  3. Pritariu Nomedai. Orkaitės žymiai pigesnės perkant internetu, taikoma daugiau nuolaidų, platesnis asortimentas. Virtuvės, buities prekes dažnai užsakinėju iš internetinių parduotuvių. Pavyzdžiui, neseniai su vyru įsigijome BOSH orkaitę iš čia:tarnas.lt/imontuojama-buitine-technika/orkaites.html ir dar nuolaidą gavome nemažą!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>