Imuninei sistemai stiprinti labai tinka šaltalankių pumpurai ir lapai. (Sakoma, kad tai daug geriau nei šaltalankių sultys). Jų galima prisirinkti pavasarį, maždaug balandžio mėnesio viduryje. Šaltalankių lapuose yra daug vitamino C ir serotonino. Dėl jo trūkumo organizme nusilpsta nervų sistema, atsiranda nemiga, sutrinka hormonų pusiausvyra kraujyje. Be to, serotoninas stiprina imunitetą, malšina traukulius.
ŠALTALANKlŲ LAPŲ ARBATA: Sausus susmulkintus šaltalankių lapus užvirinkite arbatinuke (arbatinis šaukštelis vienai stiklinei vandens), leiskite nusistovėti 70 minučių ir gerkite su medumi po 100-200 ml 2-3 kartus per dieną kaip stiprinamųjų, antimikrobinę ir uždegimų slopinančių priemonę. Arbata iš šaltalankių lapų poveikiu prilygsta vaistams nuo uždegimo ir gripo. 5-6 valgomuosius šaukštus lapų arba ūglių užpilkite litru vandens, pavirkite 10-15 minučių, atšaldykite. Padeda esant išsekimui po ligos.
ŠALTALANKlŲ LAPŲ TINKTŪRA Užpilkite šaltalankių lapus degtine santykiu 7:10. Leiskite nusistovėti tamsioje vėsioje vietoje 14 dienų, nuolat sukratykite. Serotoninas geriau tirpsta spirite, todėl tinktūros poveikis efektyvesnis negu nuoviro.
Video (rusiškai) Šaltalankių su apelsinu arbatos receptas
Video (rusiškai) Ką galima gaminti iš šaltalankių receptai