Orchidėjų ligos ir kovos priemonės prieš ligas ir kenkėjus.

orchideja_Orchidėjos gali būti paveiktos įvairiomis ligomis, kurios gali paveikti šaknis, lapus ar gėles. Svarbu atidžiai stebėti jūsų orchidėją ir imtis priemonių, jei pastebimas ligos požymis. Štai keletas dažnai pasitaikančių orchidėjų ligų ir būdų, kaip su jomis kovoti:
Šaknų puvinys:
Požymiai: Pablogėjęs šaknų būklė, blogas kvapas, šaknys tampa minkštos ir rudos.
Kovos Būdai: Sumažinkite laistymo dažnį, nes per dažnas laistymas gali sukelti šaknų puvinį. Jei pastebite, kad šaknys jau pažeistos, pašalinkite paveiktas šaknis, apipurkškite priešgrybeliniu preparatu ir palaukite, kol žemė bus visiškai išdžiūvusi prieš vėl pradedant laistyti.
Šaknų pelėsis:
Požymiai: Baltos, pilkos arba rudos dėmės ant lapų arba gėlių, pelėsio grybelio atsiradimas.
Kovos Būdai: Užtikrinkite gerą oro cirkuliaciją, kad orchidėja nestovėtų drėgnoje vietoje. Pašalinkite paveiktus lapus ir žiedus, užtikrinkite. Šalindami lapus ir žiedus užtikrinkite, kad peilis arba žirklės būtų sterilios.
Šaknų erkės:
Požymiai: Lapų arba gėlių gali būti ryškios dėmės, jie gali nukristi, o ant šaknų matosi smulkių balos erkutės.
Kovos Būdai: Naudokite insekticidus, kurie naikina vabzdžius (pasitarkite su specialistu).
Virusinės Ligų Pasekmės:
Požymiai: Gėlių ir lapų deformacija, spalvų pokyčiai.
Kovos Būdai: Virusinių ligų paprastai negalima išgydyti. Geriausia yra izoliuoti paveiktą augalą, kad užkirstumėte kelią infekcijos plitimui. Rekomenduojama išmesti sunkiai paveiktas orchidėjas ir atidžiai stebėti kitas, kad užkirstumėte kelią viruso plitimui.
Bakterinės Ligų Pasekmės:
Požymiai: Puvinys, gumbų susidarymas, spalvos pokyčiai.
Kovos Būdai: Pažeistus audinius reikia iškirpti, naudojant sterilų įrankį. Patartina sumažinti laistymą ir sumažinti drėgmės kiekį aplink orchidėją.
Atkreipkite dėmesį, kad efektyviausia ligų kontrolė yra prevencija. Tinkamai laistykite ir užtikrinkite tinkamą oro cirkuliaciją, kad sumažintumėte ligų riziką.

Kaip persodinti orchidėją skaitykite čia: Orchidėjų persodinimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>