Prūdo lelijos ir jų auginimas.

Prudo lelijosPrūdo lelijos, arba botaniškai vadinamos Nymphaea, yra nuostabūs vandens augalai, kurie žavi savo elegancija ir grožiu. Šie augalai ne tik papuošia prūdus, tvenkinius ir kitas vandens telkinius, bet taip pat suteikia jums puikią galimybę sukurti atpalaiduojančią ramią aplinką. Šiame straipsnyje aptarsime prūdo lelijų auginimo procesą, nuo pasirinkimo iki priežiūros, ir dalinsimės keletu patarimų, kaip užtikrinti jų klestėjimą.

Pasirinkite tinkamą leliją:
Prieš pradėdami auginti prūdo lelijas, svarbu pasirinkti tinkamą veislę. Yra daug skirtingų lelijų rūšių, kurių skiriamasis bruožas yra skirtingos žiedlapių spalvos ir dydžiai. Taip pat atkreipkite dėmesį į lelijų dydį, nes didesnėms veislėms reikės gilesnio vandens telkinio.

Paruoškite augimo vietą:
Prūdo lelijos geriausiai auga saulėtose vietose, kuriose yra bent šešių valandų saulės šviesos per dieną. Taip pat svarbu užtikrinti tinkamą dirvožemio sudėtį. Rekomenduojama naudoti specialų lelijų substratą arba sumaišyti durpių ir smėlio mišinį.

Auginkite iš sėklų arba gumbų:
Galite auginti prūdo lelijas iš sėklų arba gumbų. Sėklų dauginimas yra ilgesnis procesas, todėl daugelis žmonių renkasi pirkti gumbus. Sėklas galima sėti pavasarį, o gumbus sodinti ankstyvąją vasarą.

Sodinkite tinkamai:
Prieš sodinant lelijas, atkreipkite dėmesį į tinkamą sodinimo gylį. Gumbai turėtų būti sodinami maždaug 30-45 cm gylio vandenyje. Sodindami lelijas palikite pakankamus tarpus, jos turėtų pakankamai vietos augti ir plėstis.

Prižiūrėkite lelijas: Prūdo lelijos mėgsta stabilaus vandens sąlygas. Reguliariai stebėkite vandens lygį ir užtikrinkite, kad augalai visada būtų panardinami į tinkamą vandens gylio lygį. Be to, kontroliuokite vandens kokybę ir pH lygį, kad būtų išlaikytas tinkamas augimo aplinkos parametras. Prūdo lelijos geriausiai auga vandenyje su šiek tiek rūgštesniu pH lygiu, kuris yra šiek tiek šarminis. Ideali pH reikšmė vandens lelijoms yra apie 6,5-7,5. Tai šiek tiek rūgštesnis nei neutralus pH lygis (7). Tačiau svarbu suprasti, kad konkrečios rūšys ar veislės gali turėti šiek tiek skirtingus pH poreikius, todėl gali būti naudinga pasitikrinti konkrečios veislės ar rūšies rekomendacijas.

Norint užtikrinti tinkamą pH lygį vandens lelijų augimo aplinkoje, galite naudoti pH testo juostelės arba pH matuoklį. Jei pH yra per rūgštus ar per šarminis, galite reguliuoti jį pridedant tinkamų medžiagų. Jei reikia padidinti pH lygį, galite pridėti šarminančių medžiagų, pvz., smėlio arba kreidos. Jei pH lygis yra per rūgštus, galite pridėti rūgščių arba naudoti tam skirtas pH reguliavimo medžiagas.

Taip pat būtina pašalinti augimo metu susikaupusius piktžoles ir kitas šiukšles iš prūdo lelijų aplinkos. Tai padės išlaikyti vandens švarumą ir užkirs kelią augalų konkurencijai.

Prūdo lelijos taip pat gali reikalauti reguliaraus tręšimo, kad užtikrintumėte jų optimalų augimą. Naudokite specialias trąšas, pritaikytas vandens augalams, ir laikykitės nurodyto tręšimo grafiko.

Kontroliuokite augimo procesą: Stebėkite savo prūdo lelijas reguliariai ir atkreipkite dėmesį į bet kokius augimo sutrikimus ar ligos požymius. Laiku reaguokite į bet kokius iškilusius problemas, kad užkirstumėte kelią jų plitimui ir užtikrintumėte augalų sveikatą.

Žiemojimo laikotarpis: būtina atlikti reikiamus paruošiamuosius žiemojimo veiksmus, kad prūdo lelijos išsilaikytų. Prieš žiemą, augalus galite perkelti į gilesnį vandens telkinį arba naudoti specialius žiemavimo plėveles, kurios apsaugos jas nuo šalčio.

Prūdo lelijų auginimas yra malonus ir atpalaiduojantis užsiėmimas, kuris ne tik suteikia jums grožio, bet ir prisideda prie jūsų vidaus ramybės. Pasirinkę tinkamą veislę, paruošę tinkamą augimo vietą, pasodinę ir tinkamai prižiūrėdami lelijas, galėsite mėgautis jų stebuklingu grožiu visą augimo sezoną. Leiskite prūdo lelijoms praturtinti jūsų išorinę erdvę ir sielą savo žavesiu ir švelnumu.

Video (Rusiškai) Vandens lelijos auginimas, dauginimas ir sodinimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>